Choď na obsah Choď na menu
 


(2002) Ponuka Snaige na Nový Calex našla podporu

7. 4. 2009

25.2.2002, TASR

Slovenská konsolidačná (SKo), a.s., Bratislava podporuje snahy litovskej firmy Snaige získať spoločnosť Nový Calex, a. s., Zlaté Moravce, ktorá v súčasnosti prechádza konkurzným konaním.

V stanovisku SKo sa uvádza, že firma Snaige neuspela v 2. kole verejného ponukového konania na predaj majetku Nového Calexu. SKo však očakáva, že v 3. kole súd akceptuje stanovisko majoritných veriteľov, správcu konkurznej podstaty i odborov, ktorí odporúčajú ako nového majiteľa práve Snaige. Táto firma síce údajne ponúkla sumu nižšiu, než akú uvádza znalecký odhad majetku v konkurznej podstate, jej ponuka sa však stále javí ako najvýhodnejšia.

"Snaige ponúkla v 2. kole cenu, z ktorej by bolo možné vyrovnať v plnej výške všetky mzdové nároky bývalých zamestnancov a náklady spojené s konkurzným konaním," uvádza SKo. "Zároveň bola súčasťou ponuky aj deklarácia snahy zachovať v závode zamestnanosť na úrovni okolo 1000 pracovných miest a urýchlené obnovenie výroby."

Postoj SKo jednoznačne podporili aj odborári Nového Calexu. Odkladanie predaja môže totiž podľa nich spôsobiť zmeškanie letnej sezóny, ktorá je z pohľadu predaja chladničiek najlukratívnejším obdobím.

Konkurzný sudca Krajského súdu Bratislava vyhlásil na Nový Calex konkurz ešte v auguste minulého roka. Jeho cieľom bolo usporiadať majetkové vzťahy podniku, nájsť investora a obnoviť výrobu.

Záujem o odkúpenie majetku vrátane výrobných liniek a následné obnovenie výroby prejavila firma Snaige so sídlom v Litve. Táto spoločnosť, ktorá zamestnáva viac ako 2200 ľudí, má výrobnú kapacitu 300 000 kusov ročne. Jej hlavná výrobná činnosť sa zameriava na produkciu chladničiek a mrazničiek pre domáce využitie.

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Calex

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.