Choď na obsah Choď na menu
 


Zaujímam sa o novodobé dejiny a zvlášť o sortiment tovarov spred roka 1989, ktoré sa používali u nás. Napriek rôznym názorom o ich všeobecnej zastaralosti mnohé z nich sú stále prítomné v našich životoch. Na stránke sa okrem iného nachádzajú aj niektoré moje príspevky, z ktorých väčšina bola zverejnená v prílohách východoslovenského denníka Korzár (predtým Lúč - východoslovenské noviny a Korzo), kde som publikoval približne od roku 1996.

Zvláštny priestor na stránke som sa rozhodol venovať slovenským spotrebičom v domácnostiach - práčkam Tatramat, ROMO a ďalšej pracej technike používanej v Československu.

Materiály pre tvorbu príspevkov som čerpal z vlastného archívu, fotografií, poznámok a za mnohé vďačím práve vám - priaznivcom a prispievateľom. Samozrejme som neskôr pri tvorbe a pátraní po výrobkoch využil aj najväčší zdroj informácií - internet. V prípade, že k niektorým zverejnených fotografiám, alebo materiálom vlastníte autorské práva, prípadne som neuviedol zdroj, prosím o upozornite ma na túto skutočnosť a ja urobím nápravu.

Budem veľmi vďačný všetkým, ktorí sa rozhodnú prispieť k vytváraniu "malých dejín" pracej techniky v Československu. Ak niektorý z týchto skvostov vlastníte, neváhajte ho odfotiť, ak ste majiteľom materiálov týkajúcich sa týchto výrobkov a chcete sa o ne podeliť skontaktujte ma na mailovej adrese peter.bombara@inmail.sk a ja dokumenty ochotne sprístupním všetkým. Ďakujem všetkým priaznivcom.

Peter Bombara

 

Obrázok

Zvláštne poďakovanie patrí aktívnym prispievateľom, ktorí nezištne poskytli množstvo cenných materiálov vďaka ktorým stránka bola mimoriadne obohatená:

  • Václav Sikora
  • Jiří Chroustovský
  • Daniel Jagr
  • Vladimír Mikulec

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Stolní odstredivka

(Meliorisová Katarína, 18. 7. 2012 14:33)

Dobrý den. Chcela by som sa dozvediet, ci je mozne objednat si, zakupit stolni odstredivku a zaslat ju na Slovensko.
Potvrdte, pokial viete meilovu adresu podniku, kde by som ju mohla zohnat.
meliorisovakatka@centrum.sk
Velmi pekne dakujem.

Náhradní díly

(Tomáš Kozák, 2. 4. 2012 18:51)

Dobrý den
Scháním plastové madlo otevírání pračky TAMAT 800.
Porďte , pokud víte kde se dá sehnat.
Děkuji

Tomáš Kozák
Tomas_Kozak@email.cz

prosba

(karen, 25. 2. 2012 16:25)

Vím, že je to asi nemožné, ale stejně bych se chtěla zeptat, nedá se v dnešní době, sehnat pračka Tatramat 353 nebo 495 v dobrém technickém stavu, tedy skoro jako nová? máte - li někdo možnost, napište mi prosím na karen.mulder@email.cz

Tamat 511

(Petr, 3. 11. 2010 11:16)

Zdravim, nemate navod na pracku Tatramat Tamat 511?
Diky.

Dotaz

(Radek Myška, 23. 7. 2010 16:33)

Dobrý den, chtěl jsem se Vás optat jestli náhodou nemáte k dispozici manuál k pračce Tatramat T 247 V. Dostal jsem ji totiž od známých a po praní se mi nevypustí voda a nevím co s tím, tak jsem si myslel,jestli třeba jsem nepoužil špatný program. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Radek Myška, Skuteč ČR