Choď na obsah Choď na menu
 


(2005) Calex je najznámejšia značka bielej techniky!

24. 3. 2009

Najznámejšou značkou bielej techniky medzi slovenskými spotrebiteľmi je Calex. Vyplýva to z prieskumu Znalosť a vnímanie značiek domácich spotrebičov bielej techniky, ktorý vo februári realizovala spoločnosti TNS SK.

Bratislava 12. mája (TASR) - Najznámejšou značkou bielej techniky medzi slovenskými spotrebiteľmi je Calex. Vyplýva to z prieskumu Znalosť a vnímanie značiek domácich spotrebičov bielej techniky, ktorý vo februári realizovala spoločnosti TNS SK.
 


Až 50,6 % respondentov podľa štúdie TNS SK uviedlo medzi známymi značkami bielej techniky výrobky spoločnosti Calex. "Spontánne najznámejšia značka na slovenskom trhu Calex má imidž dostupnosti výrobkov pre bežných spotrebiteľov," povedala projektová manažérka spoločnosti TNS SK Lenka Galambošová. Napriek tomu však respondenti túto značku nespájajú s imidžom vysoko kvalitných výrobkov, dodala.


Tesne za Calexom sa umiestnila značka Whirpool, ktorú menovala necelá polovica všetkých oslovených. Úroveň znalosti nad 20 % dosiahli aj Mora, Zanussi, Gorenje a Tatramat.


Povedomie o tradičných značkách, dlhší čas známych na slovenskom trhu, väčšinou rastie priamo úmerne s vekom. Ľudia nad 50 rokov poznajú viac značky Mora, Tatramat a Calex. Vo vekovej kategórii 18 až 39 rokov prevládali Whirpool, Gorenje, Zanussi a Electrolux. Najmladší respondenti najčastejšie uvádzali Ardo, Eurotech, ale aj Whirpool.


Výskum realizovala spoločnosť TNS SK omnibusovou metódou prostredníctvom rozhovorov s reprezentatívnou vzorkou 1 030 obyvateľov SR. Bol zameraný na znalosť a vnímanie značiek domácich elektrospotrebičov bielej techniky, vnímanie značiek a výrobcov z hľadiska vybraných kritérií a určenie lídra na trhu medzi výrobcami chladničiek i automatických práčok.

 

Náhľad fotografií zo zložky Calex

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.