Choď na obsah Choď na menu
 


(2006) Nový riaditeľ Whirlpoolu Slovakia

9. 8. 2009

09.01.2006 / TREND

Manažér priemyselnej prevádzky popradského výrobného závodu Whirlpool Slovakia, s.r.o., Eduard Horbaľ sa dostal na čelo firmy. E. Horbaľ je absolvent odboru strojárstvo na Technickej univerzite v Košiciach, do spoločnosti vstúpil v roku l996.

Pôsobil ako inžinier výrobného procesu, vedúci oddelenia výrobného procesu a výrobný manažér až do roku 2001. V tom čase odišiel pracovať do európskej centrály na pozíciu manažéra plánovania viceprezidenta divízie výroby práčok.

Následne sa stal členom tímu zodpovedného za vybudovanie a rozbeh výrobného závodu umývačiek riadu v poľskom Vroclave. Po nábehu výroby rok pracoval ako manažér závodu.

„Potrebujeme sa sústrediť na konsolidáciu popradského závodu, pretože za posledné roky mal závod významný nárast produkcie. Zameriame sa hlavne na radikálne zvýšenie jeho konkurencieschopnosti,“ uviedol E. Horbaľ.

Z pozície riaditeľa bude podliehať priamo viceprezidentovi divízie domácich práčok Whirlpool Europe Robertovi Coatovi.

Post riaditeľa závodu prevzal E. Horbaľ po Erricovi Biondim, ktorý pracoval pre Whirlpool od roku 1966. Jedenásť rokov pôsobil v rôznych pozíciách v Európskej centrále v Comériu a v Cassinette a v roku l977 sa presunul do výrobného závodu v Neapole.

Tam dvanásť rokov vykonával funkciu manažéra ľudských zdrojov, aby sa napokon presunul do Popradu ako riaditeľ závodu. Po odchode z Whirlpoolu začal v Poprade nový projekt, ktorým je výstavba závodu spoločnosti Global Garden Products (GGP) v Priemyselnom parku Poprad-Matejovce. Spoločnosť GGP, ktorú reprezentuje, chce pod Tatrami vyrábať značkovú záhradnú techniku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.