Choď na obsah Choď na menu
 


(2009) Tatramat v budúcom roku rozširuje výrobu, teraz však musí prepúšťať

7. 12. 2009

Firma začala v júni roku 2009 s novou výrobou tepelných čerpadiel pre materskú firmu, avšak aj napriek tomu museli prepúšťať. "Žiaľbohu tento rok sme museli prepúšťať ľudí a ešte teraz je naplánované ďalšie prepúšťanie, lebo všetky tie optimistické varianty sa začínajú až po roku 2010," skonštatoval Štrbian. Hlavný pokles odbytu nastal kvôli kríze v bývalých sovietskych krajinách. Dodal, že pravdepodobne 1. januára 2010 začne plynúť výpovedná lehota niekoľkým desiatkam zamestnancov. Tatramat má v súčasnosti 290 pracovníkov.

Plánujú novú výrobu

Spomínaná výroba tepelných čerpadiel by však v budúcom roku mala rásť a spoločnosť plánuje vyrábať aj nové typy čerpadiel, ktoré sú vyvíjané v spolupráci s úsekom vývoja v materskej spoločnosti a v TATRAMATE. Ak sa prognózy potvrdia, podľa Štrbiana by to malo dvihnúť tržby, a tiež vytvárať pracovné miesta. "Asi 20 nových pracovných pozícií, ale až v druhej polovici roku 2010," zhodnotil.

Investície popradskej fabriky boli v tomto roku len veľmi strohé, išlo predovšetkým o financovanie novej výroby tepelných čerpadiel. V budúcom roku firma plánuje investovať do rozširovania výroby týchto čerpadiel a chcú zaviesť aj novú vypaľovaciu pec na smaltu, ktorá sa bude týkať výroby ohrievačov vody. "Taktiež ideme zmeniť typy našich ohrievačov vody," dodal riaditeľ. Celkové plánované investície do budúceho roku budú niekoľko miliónov eur.

 Spoločnosť TATRAMAT - ohrievače vody, s.r.o. je tradičným slovenským výrobcom s bohatou viac ako 160-ročnou históriou výroby strojárskeho spotrebného tovaru. Sortiment pozostáva z elektrických ohrievačov vody, kombinovaných ohrievačov, plynových ohrievačov, ohrievačov s nepriamym ohrevom a solárnych ohrievačov v rozsahu 5 až 500 litrov. Spoločnosť pôsobí na celosvetovom trhu a "ako jediná krajina z východnej a strednej Európy sa môžeme pochváliť Európskym certifikátom smaltovania, ktorý nám bol udelený v roku 2009, čo je známka vysokej kvality našich ohrievačov vody," dodal konateľ spoločnosti.

TASR - 2009

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.