Choď na obsah Choď na menu
 


(2004) Výrobca ohrievačov vody Tatramat má nového vlastníka

27. 4. 2009

K 1. októbru 2004 prevzala 80-percentný podiel závodu Tatramat, s.r.o. nemecká firma Stiebel Eltron

Spoločnosť Tatramat, s.r.o. Poprad má nového vlastníka. "Nadväzne na ukončené rokovania so strategickým nemeckým partnerom Stiebel Eltron prevzala táto firma v prvom kroku k 1. októbru 80-percetný podiel závodu Tatramat, s.r.o. ohrievače vody v Poprade," informoval agentúru SITA predseda predstavenstva Tatramat, a.s. Poprad Ján Miško. Nemecký partner má podľa J. Miška zámer rozvíjať výrobu v Poprade a ďalej podporovať a rozširovať značku Tatramat. Spoločnosť sa aj naďalej bude venovať výrobe ohrievačov vody.

Tatramat, s.r.o. sa zaoberá výrobou produktov na ohrev vody a v priebehu 40-ročnej histórie si získal rozhodujúce obchodné pozície v ČR a na Slovensku. Svoju produkciu predáva aj v západnej a východnej Európe, USA a Kanade. Spoločnosť zamestnáva približne 300 zamestnancov. V súčasnosti sa v Tatramate vyrába 100 tis. kusov ohrievačov vody ročne. Do pol roka by sa mal objem výroby ohrievačov vody zdvojnásobiť. Zintenzívnením a rozšírením výroby v Poprade by malo v Tatramate nájsť prácu približne 100 ľudí.

Skupina Stiebel Eltron so sídlom v Holzmindene zamestnáva okolo 2 000 zamestnancov a produkuje ročný obrat vo výške približne 320 mil. eur, a to predovšetkým v oblasti elektrického ohrevu vody a vykurovania, ako aj v oblasti tepelných čerpadiel, kontrolovanej ventilácie bytových priestorov, klimatizačných a solárnych zariadení. Zahraničný obchod zabezpečuje 14 dcérskych spoločnosti pôsobiacich na regionálnej úrovni. Spoločnosť Stiebel Eltron predáva svoje produkty vo viac ako 120 krajinách. Výrobné závody má Stiebel Eltron umiestnené v Holzmindene, Berlíne a Eschwege v Nemecku a v Bangkoku v Thajsku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.